+40 770.451.175 •

INGRIJIRE BATRANI LA DOMICILIU

Cerinte minime

Limba Engleza : nivel minim solicitat B1

Cerinte speciale : Femei, varsta minima 21 de ani- maxim 50 de ani  , detinatoare de carnet conducere cat B .

Experienta : se prefera candidati cu experienta similara, dar nu este obligatoriu

Training :  se ofera training la locul de munca

Alte specificatii : postul implica condus , iar candidatii trebuie sa fie siguri ca pot conduce in UK ( volan dreapta )

Toti candidatii trebuie sa detina  carnet conducere , pasaport si/ sau buletin

Detalii contract

Contract 12 luni

Vacanta 28 zile / an

INFORMATII JOBNivel job : Nespecificat

Contract :  12 luni

 Durata si natura contractului: permanent

Rezilierea contractului si posiilitatea de extindere: 1 luna

Locatia: UK, West Berkshire

 Program de lucru LUNI- DUMINICA , ture de 12 ore  ( 40 h -48 h/ saptamana )

Salariul BRUT : £7.70 / ora ( estimat £1200 - £1500 )

Taxe catre statul UK : https://www.gov.uk/government/publications/tax-and-tax-credit-rates-and-thresholds-for-2015-16/tax-and-tax-credit-rates-and-thresholds-for-2015-16

Ore suplimentare platite : DA

Plata vacantei si a concediului medical : DA, 28 zile. an

Transport  (catre/ de la locul de munca) : Masina de munca pusa la dispozitie , nu sunt costuri pentru motorina, asigurare sau masina  .

Masa este asigurata : NU

Echipament de protectie : NU

Transport din/ in Romania : NU

DESCRIERE JOB

Ce este un domiciliary care worker?

Un domiciliary care worker lucreaza in echipa cu staff-ul responsabil de ingrijirea persoanei asistate pentru a veni in intampinarea tuturor necesitatilor de ingrijire ale acesteia, intr-o maniera care implica respect pentru demnitatea individului si incurajeaza independenta acestuia. Ingrijirea asigurata de un asistent se astepta sa includa toata asistenta oferita in mod normal de catre membrii familiei persoanei asistate si nu va include sarcini care sunt in mod normal de competenta unei asistente medicale certificate.

Care sunt principalele responsabilitati?

·      De a asista persoana aflata  in ingrijire cu ridicarea in  pat dimineata, imbracarea, dezbracarea, spalarea, imbaierea si toaletarea zilnica;

·         De a ajuta persoanele asistate care au dizabilitati motrice sau alte dizabilitati fizice, incluzand incontinenta urinara si de a le oferi sprijin in utilizarea echipamentelor sau altor efecte personale;

·         De a ingriji persoanele care sunt temporar bolnave si care au nevoie de ingrijire;

·         De a asista persoane care sunt aflate intr-o faza terminala a bolii;

·         De a sprijini dezvoltarea mentala si fizica a persoanei asistate prin activitati precum: conversatii, actvitati in aer liber, lecturi, activitati de recreere, hobby-uri;

·         Aranjarea patului si schimbarea lenjeriei de pat, organizarea camerei, menaj usor;

·         De a inspecta, curata si intretine garderoba persoanei asistate;

·         De a aranja masa si servi mancarea pentru persoanele care au nevoie de ajutor, pregatirea unor preparare culinare usoare, curatenie a locului de servit masa;

·         De a raspunde soneriilor de alarma, de a raspunde la usa, la telefon si de a intampina oaspetii;

·         De a citi si a scrie rapoarte, de a lua parte la sedintele de comunicari ale personalului de ingrijire si la sesiuni de training, dupa caz;

·         De a indeplini alte sarcini care pot fi cerute de diferitele situatii;

·         De a respecta regulamentul si politicile agentiei in toate imprejurariile;

·         De a raporta catre managerul de agentie toate modificarile importante in starea de sanatate sau alte circumstante ale persoanei aflate in ingrijire;

·         De a incuraja pe cat de mult posibil independenta persoanei asistate.