+40 770.451.175 •

Cerinte minime

Limba Engleza : nivel minim solicitat B1

Cerinte speciale : Femei, varsta minima 21 de ani- maxim 50 de ani  ,detinatoare de carnet conducere cat B .

Experienta : se prefera candidati cu experienta similara, dar nu este obligatoriu

Training :  se ofera training la locul de munca

Alte specificatii : postul implica condus , iar candidatii trebuie sa fie siguri ca pot conduce in UK ( volan dreapta )  , deasemenea, candidatii trebuie sa fie de acord sa locuiasca in casa beneficiarului de servicii 24/7

Toti candidatii trebuie sa detina  carnet conducere , pasaport si/ sau buletin

Detalii contract

Contract : perioada nedeterminata

Vacanta: 28 zile/ an

INFORMATII JOBNivel job : Nespecificat

Contract :  12 luni

 Durata si natura contractului: permanent

Rezilierea contractului si posiilitatea de extindere: 1 luna

Locatia: UK, West Berkshire

 Program de lucru LUNI- DUMINICA , ture de 12 ore  ( 40 h -48 h/ saptamana )

Salariul BRUT : £330 / SAPTAMANA ( estimat £1200/ LUNA )

Taxe catre statul UK : https://www.gov.uk/government/publications/tax-and-tax-credit-rates-and-thresholds-for-2015-16/tax-and-tax-credit-rates-and-thresholds-for-2015-16

Ore suplimentare platite : DA

Plata vacantei si a concediului medical : DA, 28 zile. an

Transport  (catre/ de la locul de munca) : Masina de munca pusa la dispozitie , nu sunt costuri pentru motorina, asigurare sau masina  .

Masa este asigurata : DA

Echipament de protectie : NU

Transport din/ in Romania : NU

DESCRIERE JOB

CE ESTE UN INGRIJITOR?

Un ingrijitor in regim intern locuieste in resedinta clientului si ofera suport pentru activitatile zilnice in baza unui program stabilit de catre Agentie. El este responsabil de ingrijirea persoanei si a nevoilor sale zilnice intr-o maniera care respecta demnitatea individului si independenta sa.  Ingrijirea si suportul asigurate de catre Personalul de Ingrijire vor include activitati care in mod normal sunt oferite de membrii familiei si nu vor include sarcini care sunt de competenta unei asistente medicale specializate.

Care sunt responsabilitatile principale?

De a asista persoana care are nevoie de ajutor sa se ridice din pat si sa se aseze in pat, dimineata si seara, inclusiv ajutor la activitati de imbracare/dezbracare, toaleta zilnica (spalat, imbaiat etc)

De a ajuta persoana cu dizabilitati motrice si fizice, inclusive cu incontinenta, in a utiliza efectele personale, medicatie etc

De a ingriji persoanele care sunt temporar bolnave si necesita ingrijire la pat, de a oferi ajutor in hranirea acestora etc.

De a oferi ingrijire si sprijin persoanelor care sunt bolnavi in faza terminala;

De a sprijini imbunatatirea activitatilor mentale si fizice prin vorbire, plimbari, activitati de citire, scriere, hobby-uri, activitati recreative.

De a aranja si a schimba asternuturi, activitati de menaj usor, curatenie generala;

De a inspecta aspectul general al hainelor, activitati de curatare haine;

De a aranja, prepara si servi mancarea, a o debarasa si curata vesela;

De a asigura prepararea si stocarea alimentelor in conditii de igiena;

De a citi si scrie rapoarte si de a fi implicat in evaluarea performantelor profesionale de catre client, in functie de solicitari;

Sa adere intotdeauna la politicile si procedurile companiei;

Sa raporteze fie catre Supervisorul regional sau catre Manager orice schimbare semnificativa in starea de sanatate sau alte circumstante ale persoanei ingrijite;

Sa incurajeze independenta persoanei ingrijite;

Sa preia sarcini si pe durata noptii, in functie de solicitari;

Sa comunice intr-o maniera eficienta cu toti ceilalti Ingrijitori;

Sa ofere suport emotional atunci cand si daca este necesar persoanei ingrijite;

Sa ofere sprijin in programari si agenda;

Sa ofere sprijin in administrarea medicatiei pacientului.